Short Answer
Find the unit cost to three decimal places.
A box of laundry detergent costs $3.99 for 100 oz.
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q8: Solve the equation. Q9: Which of the following is not a Q10: Which of the following is the same Q11: Find the lengths of the two missing Q12: Convert the metric unit of length using Q14: Solve the equation using the multiplication or Q15: Solve the equation using the addition or Q16: Convert the metric unit of length using Q17: Solve the equation. Q18: Write the ratio in two other ways.
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents