Multiple Choice
Find the unit cost. A set of 4 tires cost $190.
A) $49.50 per tire
B) $48.50 per tire
C) $47.50 per tire
D) $46.50 per tire
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q111: Solve the equation. Q112: Write the ratio in lowest terms. 16 Q113: Convert the metric unit of length using Q114: Write the ratio in lowest terms. 21 Q115: Canned pumpkin comes in two sizes, 29 Q117: In a deck of cards, 13 are
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents