Find the unit price.
They charged $105 for 15 minutes.
A) 8 per min
B) 7 per min
C) 9 per min
D) 6 per min
E) 5 per min
Correct Answer:
Verified
Q13: Write the ratio as a fraction
Q14: Write a fraction in simplified form that
Q15: Write the ratio 12 feet to
Q16: Write a fraction in simplified form
Q17: Write the ratio as a fraction
Q19: Write the following statement as a
Q20: Write the ratio as a fraction in
Q21: Use similar triangles to help solve
Q22: A school board has determined that there
Q23: Determine whether the statement is a
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents