Short Answer
Find the unit price for a 8-ounce can of peaches for $1.50. Round to the nearest cent.
$__________ per ounce
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q216: Convert the fraction Q217: Use the appropriate inequality symbol between the Q218: The number zero (0) is a rational Q219: Round Q220: All negative numbers are integers.