Multiple Choice
A case of diet cola costs $ 7.25 . If there are 24 cans in a case, find the cost per can. Round to the nearest cent.
A) $ 1.40
B) $ 0.30
C) $ 0.50
D) $ 0.40
E) $ 1.30
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q59: Let's say the cost of gasoline just
Q60: The area of a rectangle is equal
Q61: Anne is building bookcases that are 2.5
Q62: The formula for converting from Fahrenheit to
Q63: Earl is 50 years old and is