Find the best buy and give the unit price.
-Brand X 4 oz for $ 0.32
Brand Y 6 oz for $ 0.54
A) Equal value
B) Brand Y, $0. 8
C) Brand Y, $0. 9
D) Brand X, $0. 8
Correct Answer:
Verified
Q218: Express the phrase as a ratio in
Q219: Express the phrase as a ratio in
Q220: Find the best buy and give the
Q221: Find the best buy and give the
Q222: Find the best buy and give the
Q224: Decide whether the proportion is true or
Q225: Decide whether the proportion is true or
Q226: Decide whether the proportion is true or
Q227: Decide whether the proportion is true or
Q228: Decide whether the proportion is true or
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents