Multiple Choice

-The figure above shows Sarah's budget line. Sarah earns $500 per week selling baskets. With this money she buys sushi and rose bushes. Each piece of sushi costs $1 and each rose bush costs $10. Sarah will be at what point on her budget line if she spends $200 per week on sushi?
A) Point a
B) Point b
C) Point c
D) Point d
E) Point f
Correct Answer:
Verified
Related Questions