Mick and Mack went to a supermarket and bought boxes of soap detergent. Mack could buy only four boxes, which was 1/5 as much as Mick. How many boxes did Mick buy?
Correct Answer:
Verified
Q48: Over the past month, 700 trucks were
Q52: A furniture company produces 4 times as
Q61: The cost of oil is 6 times
Q69: At Miduale Electronics, the first shift produced
Q72: 1/7 of all sales were for cash.
Q84: Jarvis Co. sells thermometers ($3) and hot
Q87: The Rand Co. produces 11 times as
Q89: Moe is 6 times Al's age. If
Q92: 20A - 40 = 8A + 160
Q117: Jane weighs 12 pounds less than Shelley.
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents