Solve.
-A 12-ounce can of tomato soup is priced at $1.32. What is the unit price per ounce?
A) $0.11 per ounce
B) $0.13 per ounce
C) $15.84 per ounce
D) $1.21 per ounce
Correct Answer:
Verified
Q242: Solve.
-A store has gross revenues of $7019,
Q243: Solve.
-A programmer picks up a rental car
Q244: Solve.
-The following table shows the amount
Q245: Find the average of the list of
Q246: Find the average of the list of
Q248: Solve.
-What is the quotient of 32 and
Q249: Solve.
-Leslie enjoys skiing in the winter. Last
Q250: Find the average of the list of
Q251: Find the average of the list of
Q252: Solve.
-What is the product of 15 and
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents