Multiple Choice
Write the ratio as a fraction in simplest form.
7 to 21
A)
B)
C)
D)
E)
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q2: Write the ratio as a fraction
Q4: Find the unit price.
120 barrels cost $5,520.
A) $46 per
Q6: Write the rate as a unit rate.
4,261,900 people
Q7: Write the ratio 12 feet to
Q8: Find the unit price.
For 7 dozen, you will
Q9: Write the following statement as a
Q10: Write a fraction in simplified form
Q11: Write the phrase as a unit rate.
Q14: Write a fraction in simplified form that
Q20: Write the ratio as a fraction in
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents