Write the rate as a unit rate.
15 trips every 3 months
A) 5 trips per month
B) 3 trips per month
C) 15 trips per month
D) 6 trips per month
E) 4 trips per month
Correct Answer:
Verified
Q2: Write the phrase as a unit rate.
5,590,000 people
Q3: Write the ratio as a fraction
Q4: Find the unit price.
120 barrels cost $5,520.
A) $46 per
Q5: Write the ratio as a fraction
Q6: Write the rate as a unit rate.
4,261,900 people
Q8: Find the unit price.
For 7 dozen, you will
Q9: Write the ratio as a fraction
Q10: Write the ratio as a fraction
Q11: Write the phrase as a unit rate.
Q12: Write the following statement as a
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents