Short Answer
The 8 oz tub of deli lunch meat is on sale for 3 tubs for $10. Find the unit price per oz rounded to the nearest penny.
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q258: The box below lists the nutritional information
Q259: A map has a scale of
Q260: A map has a scale of
Q261: In a balloon the pressure of the
Q262: For a fixed distance the speed (
Q264: Solve the proportion. Q265: A street light pole casts a shadow Q266: The gross amount of your weekly paycheck Q267: Solve the proportion. Q268: The following is a recipe for Italian![]()
![]()
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents