Multiple Choice
If Jason's fixed cost totals $400 with variable cost per unit of $10 at a quantity of 80 units, what would his average total cost at 80 units of output equal?
A) $10
B) $14
C) $15
D) $805
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q43: Exhibit
![]()