Multiple Choice
-The table above shows a total product schedule.Suppose that labor costs $20 per worker and fixed costs are $60.The average total cost of producing 80 units equals ________ per unit.
A) $0.75
B) $1.00
C) $1.75
D) $60
E) $0.25
Correct Answer:
Verified
Related Questions