Solved

-Your Weekly Budget for Gasoline and Movie Rentals Is $45

Question 285

Multiple Choice

  -Your weekly budget for gasoline and movie rentals is $45.00. Referring to the figure above, what is the price per gallon of gasoline? A)  $1.00 B)  $1.25 C)  $1.50 D)  $1.75
-Your weekly budget for gasoline and movie rentals is $45.00. Referring to the figure above, what is the price per gallon of gasoline?


A) $1.00
B) $1.25
C) $1.50
D) $1.75

Correct Answer:

verifed

Verified

Unlock this answer now
Get Access to more Verified Answers free of charge

Related Questions

Unlock this Answer For Free Now!

View this answer and more for free by performing one of the following actions

qr-code

Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks

upload documents

Unlock quizzes for free by uploading documents