Multiple Choice

-Your weekly budget for gasoline and movie rentals is $45.00. Referring to the figure above, what is the price per gallon of gasoline?
A) $1.00
B) $1.25
C) $1.50
D) $1.75
Correct Answer:
Verified
Related Questions

-Your weekly budget for gasoline and movie rentals is $45.00. Referring to the figure above, what is the price per gallon of gasoline?
A) $1.00
B) $1.25
C) $1.50
D) $1.75
Correct Answer:
Verified