Multiple Choice
When the average total cost is $16 and the total cost is $800, how many units is the firm producing?
A) Impossible to determine with the information given.
B) 12 800.
C) 784.
D) 50.
Correct Answer:
Verified
Related Questions
When the average total cost is $16 and the total cost is $800, how many units is the firm producing?
A) Impossible to determine with the information given.
B) 12 800.
C) 784.
D) 50.
Correct Answer:
Verified