Multiple Choice
Refer to the above data.The average total cost of producing 3 units of output is:
A) $14.
B) $12.
C) $13.50.
D) $16.
Average total cost at 3 units of output is $48/3 = $16.
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Refer to the above data.The average total cost of producing 3 units of output is:
A) $14.
B) $12.
C) $13.50.
D) $16.
Average total cost at 3 units of output is $48/3 = $16.
Correct Answer:
Verified