Short Answer
The cost of a kilogram of cooked ham is $9.75 and the portion size is 120 grams.What is the cost of one portion of ham?
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q33: Shrimp packages that are labelled 21/25 indicate
Q34: A recipe requires 1.4 kg of stewing
Q35: How many 150 mL servings can you
Q36: How many kilograms is a 120 gram
Q37: If a pound of butter costs $3.39,what
Q39: Whipping cream costs $3.45 per L and
Q40: If milk costs $2.14 per 2 L
Q41: 5 kg = _ dg = _
Q42: The main dish of the menu item
Q43: Value of _at the beginning of the
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents