Multiple Choice
-Refer to the above table If the price of a movie download is $2 and the price of an apple pie is $5 and the consumer has $40, the rational consumer will purchase
A) 2 movies and 2 apple pies.
B) 2 movies and 3 apple pies.
C) 5 movies and 6 apple pies.
D) 6 movies and 6 apple pies.
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q219: The price of one piece of pizza
Q220: John is currently spending all of his