Services
Discover
Homeschooling
Ask a Question
Log in
Sign up
Filters
Done
Question type:
Essay
Multiple Choice
Short Answer
True False
Matching
Topic
Mathematics
Study Set
Elementary and Intermediate Algebra
Quiz 6: Section 1: Rational Expressions
Path 4
Access For Free
Share
All types
Filters
Study Flashcards
Practice Exam
Learn
Question 21
Multiple Choice
Brandi bought a total of 6 lb of flounder and shrimp and paid $16 for the flounder and $16 for the shrimp. If the price per pound of the shrimp is twice that of the flounder, how many pounds of each did she buy?