Multiple Choice
-Consider the budget line in the above figure. If the consumer's income is $120, then the price of a movie is
A) $12 per movie.
B) $24 per movie.
C) $5 per movie.
D) More information is needed to determine the price of a movie.
Correct Answer:
Verified
Related Questions