Multiple Choice
Write the ratio as a fraction in simplest form.
70 to 160
A)
B)
C)
D)
E)
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q4: Find the unit price.
120 barrels cost $5,520.
A) $46 per
Q5: Write the ratio as a fraction
Q6: Write the rate as a unit rate.
4,261,900 people
Q7: Write the rate as a unit rate.
15 trips
Q8: Find the unit price.
For 7 dozen, you will
Q10: Write the ratio as a fraction
Q11: Write the phrase as a unit rate.
Q12: Write the following statement as a
Q13: Write the ratio as a fraction
Q14: Write a fraction in simplified form that
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents