Write the ratio as a fraction in simplest form.
0.18 to 0.32
A)
B)
C)
D)
E)
Correct Answer:
Verified
Q1: Write the rate as a unit rate.
330 presents
Q2: Write the phrase as a unit rate.
5,590,000 people
Q3: Write the ratio as a fraction
Q4: Find the unit price.
120 barrels cost $5,520.
A) $46 per
Q6: Write the rate as a unit rate.
4,261,900 people
Q7: Write the rate as a unit rate.
15 trips
Q8: Find the unit price.
For 7 dozen, you will
Q9: Write the ratio as a fraction
Q10: Write the ratio as a fraction
Q11: Write the phrase as a unit rate.
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents