2 packs of markers cost 88 cents. At this rate, 3 packs will cost __?__.
A) $0.44
B) $1.00
C) $2.64
D) $0.88
E) $1.32
Correct Answer:
Verified
Q65: 5 cardboard boxes can be purchased for
Q66: Assume the first two statements are true.
Q67: 7 feet of rope costs $21.00. 4
Q68: Two of the following proverbs have similar
Q69: A car travels 25 feet in 1/3
Q71: A car travels 15 feet in 1/3
Q72: ILLITERATE - ILLUSORY Do these words:
A)have contradictory
Q73: A coffee shop sold 45 cups of
Q74: A box of paperclips costs $1.15. 3
Q75: A company selected 3 out of their
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents