Math Tutor (U.S.)
For the math question, write the correct answer on the line below.
-If the total amount of sugar in the vanilla cream pie filling is 4 oz, and the EP unit cost is $0.40/lb, calculate the total cost of the sugar used in the recipe. Remember to round your answer to the nearest cent. __________
Correct Answer:
Verified
Q41: A dessert made with crisp meringues and
Q42: Which of the following combinations is
Q43: Which of the following statements is false?
A)
Q44: Approximate ratio of ingredients in flaky pie
Q45: To avoid lumping, cornstarch must be mixed
Q46: Italian meringue is the most stable type
Q47: Crisp, baked meringues may be made with
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents